Web Tasarım Ankara

MASUM VE MAZLUM KHK MAĞDURİYETLERİNİN SON BULMASINI VE SUÇSUZ OLANLARIN GÖREVLERİNE İADE EDİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ

 

Bizler, adaleti ayakta tutmaya çalışan ve adil şahitliğin gereğini yerine getirmeye gayret eden akademisyen ve araştırmacılar olarak, darbeci FETÖ ve PKK gibi “terör” örgütleriyle hiçbir ilişki ve bağlantısı olmayan, eline silah almamış, şiddet ve silahı savunmayan masum ve mazlum kamu görevlileri ile akademisyenlerin KHK’larla yaşadıkları mağduriyetlerin son bulmasını istiyor ve görevlerine son verilen suçsuz kamu görevlilerinin bir an evvel görevlerine iade edilmesini talep ediyoruz.

 

Bir estetik cerrah gibi çalışması gereken komisyon ve yargı kurumlarının, dikkatsiz, özensiz, bilgisiz, verisiz yönetildiği, ideolojik ve politik tutum içinde hareket edildiği, geçmişin vebal ve suçlarını bastırmak isteyen kimi idarecilerin kendilerini kurtarmak ve iktidara yaranmak adına büyük keyfilik ve hukuksuzluklara imza attığı ve kişisellik üzerinden kararlar verildiği endişesini taşıyan bizler, iktidar sahiplerinin masum ve mazlum KHK mağduriyetlerine el koymasını kuvvetle talep ediyoruz.

 

Hizmet’kar’ şebeke ya da PKK ile hiç bir ilişki ve bağlantısı olmadığı, şiddeti savunmadığı ve eline silah almadığı bilinen ve çıkarılan KHK’larla görevlerinden atılan kamu görevlileri ile akademisyenlerin sayısında her geçen gün artış yaşanmaktadır. Özellikle bazı üniversite Rektörlüklerinde kurulan komisyonlar tarafından verilen bazı ihraç kararları, somut delil,  bilgi ve veriden yoksun, sorumluluk ve ciddiyetten uzak ve telafisi zor hak ihlallerine neden olmaktadır. Bizler, böylesi bir puslu havada, toplumun sağduyulu kesimlerinin derinden hissettiği ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da bizzat söylediği gibi, “at izinin it izine”, “sapla samanın birbirine karıştığı” endişesini taşımaktayız.

 

Kendisini gizleyen ya da arkası sağlam FETÖ üye ve sempatizanları korunduğu halde, FETÖ’cü diye damgalanarak görevlerinden atılan masum ve mazlumların hak ihlallerine karşı herkesi duyarlı olmaya ve adil duruşa davet ediyoruz.   

 

Aksi taktirde bu gidişle, FETÖ’cülük ya da PKK’cılıkla ilgisi olmadığı halde, bu damgalar adı altında yapılan ihraçlar, bizzat iktidar ve destekçilerine dönecek ve tetikçi Hizmet”kar” şebekenin meş’um darbe girişimine karşı, halkın 15 Temmuz Devrimi, “kendi evladını yiyen” bir canavara dönüşecektir.

 

Ahlak, adalet ve hakkaniyet adına hareket eden akademisyen ve araştırmacılar olarak, vicdani sorumluluğumuzun gereğini yerine getiriyor ve bildiriyi imzaya açıyoruz. Kamuoyuna duyurulur.

 

ADALETE DAVET EDEN AKADEMİSYEN VE ARAŞTIRMACILAR ADINA

 

Prof. Dr. İlhami GÜLER

Prof. Dr. Adem ÇAYLAK

Dr. Emine Sonnur ÖZCAN

 

10.02.2017

 

 

İMZA KAMPANYAMIZ HAKKINDA DUYURUMUZ

 

"MASUM VE MAZLUM KHK MAĞDURİYETLERİNİN SON BULMASINI VE SUÇSUZ OLANLARIN GÖREVLERİNE İADE EDİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ" başlıklı imza kampanyamızı, gerçekte mağdur olup olmadığına bakılmaksızın, birilerinin suistimal etmesi ve sadece mağdur olanların hak ihlallerini dile getirmeye çalışan bildiriyi yine birilerinin istismar etmeye başlaması yüzünden durdurmaya karar verdik.

 

Ayrıca bildiri, iktidarı dostça ve samimi bir şekilde uyarmasına ve suçlu suçsuz ayırımı noktasında dikkatli olunmasını içtenlikle talep etmesine ve daha çok iktidarı girdiği ya da girdirildiği girdaptan kurtarmaya dönük yumuşak bir metin olmasına rağmen, bildiriye FETÖ ve PKK'ya karşı olan iktidara yakın akademisyen, yazar, aydın ve toplum kesimlerinin ciddi bir şekilde sahip çıkmamaları ve her ne kadar bildiri metni açık ve net olmasına rağmen birilerinin bildiriden yola çıkarak hala kendi algısı üzerinden suçlama kampanyalarına girmesi vb yüzünden, imza kampanyasından kaldırılmıştır.

 

Bu bildiri vesilesiyle bir kez daha anlaşılmıştır ki, bu toplum istismar ve suistimal konusunda hala kötü huyuna devam etmekte ve hakiki mağduriyetler konusunda da, Müslüman, Muhafazakar ve İslamcı kesim de, kötü bir sınav vermeyi sürdürmektedir. Hak ihlali ve mağduriyet bizim başımıza geldiğinde ya da bizim ayağımıza basıldığında mı ciyak ciyak ötmeye başlayacağız. Cihangir İslam'lar ihraç edilirken sesini çıkarmayanlar, itin izini atın izine karıştıranlara karşı tepki göstermeyenler, iktidarı samimi ve dostça uyaran ve hatta onu girdiği tehlikeli girdaptan kurtarmaya dönük hazırlanan bildiri ve yazılara sahip çıkmayanlar, lütfen yarın eyvah, evyah ve eyvah demesinler Allah aşkına.

 

Bizler her şeye rağmen, Allah'a karşı adil şahitliğimizin gereğini yerine getirmeye çalışacak, tarihe notumuzu düşecek ve her ne kadar imzaya kapatılmışsa bile, bildiri metnini adaletedavet.com sitemizde yayınlamaya devam edeceğiz. İnşallah meram hasıl olmuştur. Kamuoyuna duyurulur. 

Adalete Davet Eden Akademisyenler ve Araştırmacılar Adına

Prof. Dr. İlhami GÜLER

Prof. Dr. Adem ÇAYLAK

Dr. Emine Sonnur ÖZCAN

11.02.2017

 

Yorumlar


Hiç Yorum Yapılmamış. İlk yorumu siz yapın...

Kategori: Bildiriler