Web Tasarım Ankara

YÖK'E ÇAĞRIMIZDIR!

 

AKADEMİK TEŞVİK ÖDENEĞİ UYGULAMASININ KALDIRILMASINI YA DA REVİZE EDİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ!

Üniversitelerimizde bilimsel kalite ve gelişmeyi artırmak, araştırma yapmayı özendirmek amacıyla, bilim, teknoloji ve sanata katkı sağlayıcı nitelikte proje ve yayın yapan akademisyenleri desteklemeye yönelik 2015’te YÖK tarafından başlatılan Akademik Teşvik Ödeneği uygulamasına son verilmesini istiyoruz.

Beklenenin aksine, bilimsel proje, araştırma ve yayında niteliğe değil niceliğe, kaliteye değil katık ve nevaleye hizmet ettiği, ilmi araştırma merakını ödeneğe tahvil etme tehlikesi içerdiği, akademisyenleri yaptıkları araştırmalara dair belgelerle günlerce uğraştırdığı, iyi niyeti ve amacı dışında sonuçlar ürettiği için Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği’nin kaldırılmasını teklif ediyoruz.

Bununla birlikte akademik teşvik uygulamasına esastan karşı olmadığımızı bildiriyor, bilim, teknoloji ve sanata katkı sunacak uluslararası standartlara uygun akademik çalışmaların da ödüllendirilmesini öneriyoruz.

Türkiye bilim camiasının mensupları olarak, YÖK’ü sesimizi duymaya, tüm akademisyenlerimizi Türkiye’de bilim ve araştırmanın kalitesini yükseltmeye ve mesleğimizin onurunu korumaya davet ediyoruz. 

ÇAĞRICILAR
Prof. Dr. Âdem Çaylak
Prof. Dr. Hayri Kırbaşoğlu
Prof. Dr. İlhami Güler
Prof. Dr. Vehbi Başer
Prof. Dr. Adnan Akın

 

Yorumlar


Hiç Yorum Yapılmamış. İlk yorumu siz yapın...

Kategori: Bildiriler